DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ATAUZDER Haklarını Arıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
ATAUZDER Haklarını Arıyor

Eski uzman çavuşlar kanunen hakları olmasına rağmen atanamıyor. Yıllardır süre gelen bu mağduriyet artarak devam ederken Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim ekibi bu mağduriyete dur demek adına aylarca devam eden çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Derneğin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan (2016 dan önce bu süre 2 yıldı burda da büyük bir  hak kaybı oluştu) ve ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamak.

Adalet ve Kalkınma Partisi,  Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet partisi, Yeniden Refah Partisi Vekilleri, Grup başkan Vekilleri, Komisyon Başkanları ve Komisyon Üyeleri ile görüşmeler gerçekleştiren ve bir çok önemli siyasi isim ile bir araya gelen ekip, “sesimizi duyurmadığımız hiçbir kurum ve kuruluş, siyasi parti ve liderleri kalmadı” ifadelerini kullandı.

BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR

Başkan Adayı Mustafa Gündeşli ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada; “Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz.

Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. “ ifadelerini kullandı.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (Temud) Başkanlık seçimlerinde başkanı Mustafa Gündeşli aday oldu.

Emekli uzman çavuşlar, 10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar , Sivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar, Görevlerine devam eden uzman çavuşlar, Malulen emekli uzman çavuşlar , 10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik ünvanı  almış uzman çavuşlar seçimlerde oy kullanabilecek.

Başkan Adayı Gündeşli,  “Bütün Uzman Çavuş arkadaşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında kaldığımız yerden faaliyetlerimize devam edeceğiz. “ ifadelerini kullandı.

Ayrıca Gündeşli, Bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, Haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğine vurgu yaparak adaylığını açıkladı.